این یک سفر قابل توجه به سمت ایجاد روش درمانی برای معالجه زوجین در بهبودی از اعتیاد بوده است. من براساس تحقیق من از پروژه بازیابی خانواده در موسسه تحقیقات ذهنی (MRI) در پالو آلتو ، کالیفرنیا ، رویکرد توسعه زوج بهبودی (CRDA) را در سال 2002 برای دکترا تهیه کردم. اولین قرار گرفتن در معرض گوتمن من در سال 2005 رخ داد که جان یک آموزش سطح 1 در سان فرانسیسکو ارائه داد. من در آن کارگاه می دانستم که زوج های درمانی گوتمن روش مناسب است. به سرعت به جلو پیش بروید و ما برنامه بازیابی زوج و اعتیاد را برای متخصصان در نظر گرفته ایم.

روش توسعه بازیابی زوج ، با زوج درمانی با روش گوتمن آشنا می شوند
هر دو مدل کاملاً سازگار بودند و حتی در تأکید بر قسمت های خاص رابطه همپوشانی داشتند. من یک الگوی برای مفهوم سازی بهبود زوجین داشتم ، اکنون یک روش تحقیقاتی مبتنی بر هدف قرار دادن مناطقی که نیاز به توجه داشتند پیدا کرده بودم. من آموزش خود را در GMCT ادامه دادم و در سال 2007 به یک درمانگر معتبر Gottman تبدیل شدم. در طول این فرآیند ، من به توسعه CRDA ادامه دادم و تحقیقات خود را در آموزش ها و کنفرانس های گوتمن ارائه کردم. جان به این مدل بسیار علاقه مند شد و از من دعوت کرد که در زمینه نوشتن و تحقیق در رابطه با بهبود اعتیاد به عنوان دانشمند پژوهش در مؤسسه تحقیقاتی رابطه (RRI) مشارکت داشته باشم.

چرا ما در بهبودی زودرس به زوجین کمک نمی کنیم؟
کار دکترای خود را در MRI با تمرکز روی زوجین با بهبودی شروع کردم ، زیرا تمام تحصیلات و آموزشهایم تا آن زمان به من دستور داده بود که صبر کنم تا قبل از انجام کار زوج ها بهبودی برقرار شود. با این حال ، چیزی در آن زمان در حال توسعه بود که مرا متعجب کرد. معلوم شد زوج هایی که من در تمرین خودم می دیدم ، و برخی از زوج های تحقیقاتی در MRI ، در حالی که هنوز در مرحله بهبودی اولیه بودند ، از این مزیت بهره مند می شدند.

این احساس گیج کننده بود تا اینکه من در کنفرانس ها حضور پیدا کردم و از طرف درمانگران بازخورد دریافتم که مدل CRDA می تواند برای زوج هایی که تجربه هرگونه بیماری یا بیماری پزشکی روانی یا روانی شدید یا مزمن دارند ، اعمال شود. زوجین باید در مورد تأثیر مسائل مزمن و نحوه مدیریت روند بهبودی صحبت کنند. در کار من ، اعتیاد را شناسایی می کردیم ، امیدوارم بهبود پیدا کند ، و بعد قرار است بگویم ، "ببخشید که قرار نیست با شما همکاری کنم؟"

برخی از شرکا عود کردند و معمولاً ادامه کار زوجین برای کمک به ایجاد یا تقویت برنامه های بهبودی فردی و همچنین پرداختن به آنچه در روابطشان اتفاق افتاد ، معقول تر بود.

بگذارید بیشترین کمک را با زوج ها داشته باشیم
ما می توانیم در بهبودی زودرس با زوجین کار کنیم! این اتفاق باعث تعجب بسیاری از افراد می شود و ممکن است وماً در بعضی از گوشه ها مورد استقبال خوبی قرار نگیرد. و من هنجار غالب را به چالش می کشم.

این مربوط به کار زوجین نیست که جایگزین بهبود فردی می شوند. کار زوجین به طور خودکار اولویت شخص بهبودیافته را به روابط تغییر نمی دهد. بله ، هر دو شریک ایده آل بر روی بهبودی خود به عنوان یک اولویت هستند ، اما چه می شود اگر ما به طور همزمان به سه بهبودی توجه کنیم: بهبود هر یک از شرکا و بهبود رابطه ، برای حمایت از بهبود فردی؟

تحقیقات طولی نشان می دهد که ثبات رابطه ، پیش بینی قابل توجهی برای بهبودی طولانی مدت ، 8 ساله پس از درمان اولیه است. از هر 13 نفر 1 بیمار که وارد مطب یا کلینیک درمانی می شوند معتاد هستند ، اما تنها 10٪ آنها معالجه می کنند. ما همچنین می دانیم که اعتیاد با افزایش طلاق چهار برابر بالاتر از میانگین و سال اول بهبودی واقعاً برای زوجین بسیار سخت است.

در حالی که اعتیاد معمولاً به عنوان "بیماری خانوادگی" خوانده می شود ، رویکردهای فعلی بهبودی معمولاً روشهای درمانی را ارائه نمی دهند که رابطه بین معتاد و شریک زندگی را نشان می دهد. برای کمک به انتقال مشتری از اعتیاد به بهبود ، متخصصان باید بدانند که چگونه اعتیاد را ارزیابی و معالجه کنند و با استفاده از ابزارها و راهکارهایی برای کمک به زوجین در زمینه اعتیاد و بهبودی از بهبود احساس راحتی کنند.

بازیابی زوج یک تعویض بازی است
هیچ تحقیقی وجود ندارد که من از آن آگاه باشم که ثابت می کند از بهبود زوج ها باید در مرحله اولیه بهبودی جلوگیری شود. "نقشه راه برای سفر: یک کارگاه آموزشی Gottman برای زوج های در آغوش گرفتن از بهبود" تلاشی برای کمک به زوجین در بهبودی زودرس و در حال انجام است ، زوج هایی که به شدت نیاز به امید ، جهت و ابزار دارند تا بتوانند در مسیر بهبودی بصورت جداگانه و به عنوان زوج حرکت کنند. من از دکتر قدردانی می کنم جان و جولی گوتمن و مؤسسه گوتمن از حمایت و تبلیغ این کار حمایت می کنند.

من دو بار نقشه راه کارگاه Journey را به متخصصان داده ام و چهار بار هم اکنون با زوج های واقعی در حال بهبودی ، همه آنها تحت حمایت مراکز درمانی هستند. کار می کند. وقتی ابزارها را به زوج ها می دهید و راه هایی برای صحبت در مورد مسائل دشوار ایجاد می کنید ، زوج ها می توانند موفق شوند. این کارگاه را در سیاتل ارائه دادم ، که توسط موسسه گوتمن و خدمات اعتیاد سیگل سیگل استفاده می شود. ما یاد می گیریم

منبع : فروشگاه اینترنتی ثانیکالا

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها